در رژیم کتوژنیک بدن شما وارد فاز کتو می شود و در واقع یعنی اینکه که بدن شما تبدیل به یک موتور چربی سوزی شده است، در نتیجه خیلی بهتر است که شما سعی کنید تا در رژیم کتوژنیک چیت نداشته باشید، اما خب، ممکن هست که گاهی هوس خوردنی هایی را داشته باشیم که در رژیم مان مجاز نیستند.خب تقلب کنیم؟ ما یکسری توصیه برای شما داریم که اگر خواستید تقلب کنید، چطور هوشمندانه این کار را انجام بدهید.

اول از همه سعی کنید با مغز خودتان بازی کنید، چطور؟ خب مثلا اگر شما هوس بستنی کرده اید با خودتان بگویید باشه حتما ، من یک بستنی خواهم خورد اما در ابتدا قبل از بستنی یک وعده کتویی میخورم و برای خود یک صبحانه کتویی عالی درست کنید، مثلا تخم مرغ و بیکن... در اکثر موارد بعد از خوردن وعده کتویی شما دیگر تمایلی به خوردن بستنی نخواهید داشت و اینطور با مغز خودتان بازی میکنید.

در مرحله بعد شما میتوانید همان چیزی را که هوس کرده اید به شکل کتویی برای خود درست کنید، مثلا اگر هوس پیتزا کرده اید ، برای خودتان یک پیتزا فوق العاده کتویی درست کنید و نوش جان کنید. 

حال اگر خواستید از خوردنی های غیرمجاز استفاده کنید به نکات زیر توجه کنید تا انتخاب های هوشمندانه تری برای وعده چیت خود داشته باشید:

با توجه به اینکه خوردن کربوهیدرات بدن رو به حالت ذخیره چربی بر می گرداند، و باعث میشود ولع زیادی نسبت به خوردن کربوهیدرات و قندها پیدا کنید، حتی ممکن است باعث بازگشت مقداری از وزن شما شود پس سعی کنید از غذاهایی استفاده کنید که کربوهیدرات کمتری دارند.

ترجیحا وعده چیت خودتان را بلافاصله قبل از ورزش و یا بعد از ورزش انجام دهید، چرا که قبل از ورزش کردن باعث می شود در حین ورزش کربوهیدرات و قند دریافتی را بسوزانید و همچنین بعد از ورزش نیز  ذخیره گلیکوژن بدن خالی میشود و کربوهیدرات مصرفی جای آن را میگیرد پس نسبت به حالت عادی کمتر به شکل چربی ذخیره میشود. در نتیجه در این لحظه ها بدن کمترین میزان جذب کربوهیدرات را دارد.

سعی کنید به وعده چیت خودتان مقداری چربی اضافه کنید، مثلا به نان مقداری کره اضافه کنید.

عوارض ناشی از خوردن کربوهیدرات در دوران رژیم کتوژنیک شامل بازگشت بخشی از وزن، ایجاد میل و هوس نسبت به خوردن کربوهیدرات و قندها، خارج شدن بدن از حالت چربی سوزی و بالا رفتن ناگهانی قند خون و ... میباشد.

سعی کنید بعد از وعده چیت خودتان را ببخشید و  تا جایی که میتوانید سعی کنید چیزی نخورید و به بدنتون اجازه بدید وعده تقلب میل شده را هضم کند و تمام سعی خودتان را بکنید تا بدنتان به حالت چربی سوزی بازگردد.